مقالات

روز جهانی کتاب کودک

روز جهانی کتاب کودک

ذهن کودکان درست مانند اسفنج است و قادر است بیشتر از بزرگسالان اطلاعات را جذب کند. کودکان توانایی یادگیری هزاران کلمه و استفاده از آن را دارند. وجود محیطی که کودکان را به سواد آموزی تشویق کند، حائز اهمیت زیادی است. یکی از مهم‌ترین روش‌های سوادآموزی به کودکان آموزش مهارت «خواندن» است، زیرا خواندن سبب می‌شود کودکان موضوعات مختلفی را در ذهن تصور کنند، شخصیت‌هایی جدید در ذهن‌شان خلق کنند و با آنان همذات ‌پنداری نمایند.

منبع مقاله:

سیزده بدر

سیزده بدر

روز طبیعت (سیزده بدر) سنت ایرانیان باستان به مناسبت پیروزی ایزد باران بر دیو خشکسالی اَپوش می‌باشد، سیزدهم روز از ماه فروردین، تیر یا تِشتَر نام دارد. ایزد تیر یا تشترکه در اوستا، یَشتی هم به نام آن وجود دارد ایزد باران است و در باور پیشینیان پیش از آشو زرتشت برای این که ایزد باران در سال جدید پیروز شود و دیو خشکسالی نابود شود باید مردمان در نیایش روز تیر ایزد از این ایزد یاد کنند و از او در خواست باریدن باران کنند.

منبع مقاله:

روز جهانی آب

روز جهانی آب

روز بيست و دوم مارس برابر یا دوم فروردين در راستای آگاه ساختن جهانيان به اهميت روزافزون آب و ايجاد سيستم‌‏های جهانی و توسعه منابع آب، به عنوان روز جهانی آب تعیین شده است.

منبع مقاله:

سلامت گوشت مرغ

سلامت گوشت مرغ

اگر می‌خواهید از سلامت گوشت مرغ آگاه شوید و گوشت سالم مرغ را از گوشت فاسد تشخیص دهید به هوش باشید: پوست مرغ بسته‌بندی شده تازه، باید درخشنده، مرطوب، یکدست، صاف، بدون تورم و خون مردگی باشد.

منبع مقاله:

رفلاکس نوزادان

رفلاکس نوزادان

بازگشت غذا از معده به مری و سپس به دهان را رفلاکس می‌گویند. رفلاکس گاهی در بزرگترها دیده می‌شود و در نوزادان هم اکثرا اتفاق می‌افتد، با این تفاوت که چون نوزادان تنها غذایی که می‌خورند شیر مادر یا شیرخشک است در نتیجه بازگشت شیر از معده به دهان نوزادان را رفلاکس نوزادی می‌گویند.

منبع مقاله: رفلاکس نوزادان

فست ‌فود و سلامتی

فست ‌فود و سلامتی

با توجه به هشدارهای جامعه پزشکی در مورد مصرف زیاد فست‌ فود، علاقه به خوردن فست فود و غذاهای آماده را نمی‌توان سرکوب کرد اما می‌توان فست فود خانگی را جایگزین فست فودهای خیابانی کرد. توجه داشته باشید که امروزه با خرید تجهیزات کارکرده طبخ فست فود و اجاره مکانی مناسب، می‌شود کسب و کار ساندویچی راه انداخت از این رو هر فست فودی برای خوردن غذا مناسب نیست. بهترین راهکار، خوردن فست فودهای خانگی است.

منبع مقاله: فست ‌فود و سلامتی

تلویزیون و کودک

تلویزیون و کودک

اگر برنامه‌ای برای بچه‌ها نداشته باشیم بچه‌ها پای تلویزیون روز را شب می‌کنند. تلویزیون جزئی از زندگی روزمره کودکان و بزرگسالان شده است. آزادی بیش از اندازه به بچه‌ها در زمینه تلویزیون دیدن، مشکلاتی را پدید می‌آورد؛ اما وقتی به طور صحیح و سازنده از آن استفاده شود، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر بیننده‌های کوچک داشته باشد.

منبع مقاله:

گوشت و سلامتی

گوشت و سلامتی

گوشت منبع عالی پروتئین است و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم را که بدن ما برای رشد به آن ها نیاز دارد تامین می کند. بیشترین فایده گوشت به دلیل دارا بودن پروتئین، زینک و آهن است.

منبع مقاله: محتوا گوشت

یوگا و تقویت عضلات

یوگا و تقویت عضلات

یوگا علاوه بر انعطاف پذیری و چابکی بدن، ورزشی در جهت افزایش عضله و تناسب اندام و قوی شدن می باشد.

منبع مقاله: یوگا و تقویت عضلات

فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف

گرمایش از کف که در آن جابه جایی انرژی به صورت تابشی نقش فراوانی در فرایند گرمایشی آن دارد، در مقایسه با سایر سیستم های گرمایشی موجب صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی می شود. همچنین استفاده از فوم گرمایش از کف در زمینه آسایش و راحتی منزل نقش بسزایی ایفا می کند.

منبع مقاله:

 مصرف سبزی ضامن سلامتی

مصرف سبزی ضامن سلامتی

درباره ويژگي‌هاي سبزي خوردن بايد گفت، اين گروه از مواد غذايي منبع خوب ويتامين‌هاي محلول در آب هستند و از نظر فيبر هم بسيار غني‌اند.

منبع مقاله: مصرف سبزی ضامن سلامتی

رفلاکس نوزادان و تشک آنتی رفلاکس

رفلاکس نوزادان و تشک آنتی رفلاکس

لوله ارتباطی دهان و معده، مری است. جایی که مری و معده به یکدیگر می رسند، یک حلقه ماهیچه ای (دریچه) وجود دارد. وقتی نوزاد شیر می‌نوشد، این دریچه ماهیچه ای باز می‌شود و پس از عبور غذا دوباره بسته می‌شود تا غذا در معده باقی بماند.
مصرف میوه ضامن سلامتی

مصرف میوه ضامن سلامتی

گروه ميوه‌ها در دومين رديف هرم غذايي در كنار گروه سبزي‌ها قرار دارد. ميوه‌ها منابع غني از انواع ويتامين‌ها، املاح و فيبر می باشند. مصرف اين گروه در جلوگيري از خشكي پوست، افزايش مقاومت بدن در برابر عفونت و سلامت چشم موثر است.

منبع مقاله:

کاناپه تختخوابشو

کاناپه تختخوابشو

با توجه به افزایش قیمت خانه، فضای خانه‌ها بسیار کوچکتر از قبل شده و شما در شرایط کنونی و گاه با داشتن یک یا چند فرزند باید روش مناسبی پیدا کنید که از فضای منزل خود استفاده حداکثری نمایید؛ به همین منظور تبدیل تخت به کاناپه تختخوابشو این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

منبع مقاله:

سیستم گرمایش از کف (ایزومت) مازرون فوم

سیستم گرمایش از کف (ایزومت) مازرون فوم

سیستم گرمایش از کف (ایزومت) به عنوان راحت ترین، سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است

منبع مقاله:

 1 2 3 4 5  ...  

MAZEROON FOAM