مقالات

کاناپه تخت خواب شو

کاناپه تخت خواب شو

مدل‌هایی که معرفی شد انواع کاناپه تخت خواب شویی هستند که بین مردم رایج هستند اما مدل‌های دیگری هم وجود دارند مانند تخت‌های بادی یا طرح‌های فانتزی که نمی‌توان در طولانی مدت از آنها استفاده کرد. در واقع برای مسافرت و یا زمانی است که مهمان به منزل می‌آید و راحتی او مهم است. سبکترین و بهترین نوع این مبلمان مربوط به مبلمان فومی است که هلدینگ دانش بنیان مازرون، اقدام به طراحی و تولید آن کرده است. همچنین هلدینگ مازرون فوم، مبلمان فومی را ثبت اختراع نیز کرده است.

منبع مقاله:

یوگا در منزل

یوگا در منزل

گروه صنعتی دانش بنیان مازرون فوم با تولید یوگا متهای با کیفیت در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

منبع مقاله:

پناهگاه حيات وحش سمسكنده

پناهگاه حيات وحش سمسكنده

در اراضي جنگلي جنوب شرقي شهر ساري و بعد از پارك جنگلي شهيد زارع واقع شده است. اين پناهگاه يكي از جاذبه هاي ديدني اين استان براي طبيعت دوستان و دوستداران حيات وحش به شمار مي رود.

منبع مقاله:

عمارت فاضلی ساری

عمارت فاضلی ساری

یکی از ﻭﯾﮋﮔﯽ ﻣﻬﻢ ﻣﻌﻤﺎﺭﯼ خانه های ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﺗﻨﻮﻉ در اقلیم آب و هوایی که خود منجر به تنوع در ویژگی معماری خانه های ایرانی می شود که ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ به ﻧﻮﻋﯽ ﯾﮑﻨﻮﺍﺧﺘﯽ ﻇﺎﻫﺮﯼ می رسد ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﮐﻤﯽ ﺩﻗﺖ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺍﺑﻨﯿﻪ ﻫﺎ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪﻫﺎ ﻧﻪ ﮔﻮناﮔﻮﻧﯽ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻣﻄﻠﻖ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﯾﮑﻨﻮﺍﺧﺘﯽ ﺑﻠﮑﻪ، ﻗﺮﺍﺑﺘﯽ ﻣﻮﺯﻭﻥ ﻣﺎﺑﯿﻦ این ﺩﻭ ﻣﻔﻬﻮﻡ ﺑﻪ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ.

منبع مقاله:

#ماسک #صورت و ماسک جراحی

#ماسک #صورت و ماسک جراحی

#ماسک #صورت و ماسک جراحی در دسته بندی ماسک پزشکی قرار دارند. ماسک های پزشکی معمولا به دو صورت کشدار و بنددار تولید می شوند. ماسک صورت یکی از پر کاربردترین ماسک های پزشکی است که بر روی دهان و بینی قرار میگیرد.

منبع مقاله:

زیر انداز یوگا

زیر انداز یوگا

یوگا، ورزشی که نه تنها بر جسم انسان تاثیر می گذارد بلكه در تنظیم نیروی پرانیك یا انرژی حیاتی و جریان آن و همچنین بر ضمیر انسان نیز موثر می باشد. حرکات این ورزش هر دو عامل جنبش و کنترل تنفس و تمرکز را در بر گرفته است.

منبع مقاله:

دسته بندی انواع پلاستیک

دسته بندی انواع پلاستیک

انجمن صنعت پلاستیک (SPI) یک سیستم طبقه بندی را در سال 1988 ایجاد کرد تا اجازه دهد مصرف کنندگان، تولید کنندگان و بازیافت كنندگان برای شناسایی انواع مختلف پلاستیک، کد SPI قرار دهند که روی هر محصول پلاستیکی ، معمولاً در قسمت پایین قالب بندی می شود.

منبع مقاله:

زرشک پلو با مرغ مجلسی

زرشک پلو با مرغ مجلسی

زرشک پلو با مرغ غذای محبوبیست که پای ثابت بیشتر مهمانی ها، مجالس و نذری هاست. زرشک پلو با مرغ نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه به دلیل آسانی تهیه آن در مقدار زیاد، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد

منبع مقاله:

روز جهانی کتاب کودک

روز جهانی کتاب کودک

ذهن کودکان درست مانند اسفنج است و قادر است بیشتر از بزرگسالان اطلاعات را جذب کند. کودکان توانایی یادگیری هزاران کلمه و استفاده از آن را دارند. وجود محیطی که کودکان را به سواد آموزی تشویق کند، حائز اهمیت زیادی است. یکی از مهم‌ترین روش‌های سوادآموزی به کودکان آموزش مهارت «خواندن» است، زیرا خواندن سبب می‌شود کودکان موضوعات مختلفی را در ذهن تصور کنند، شخصیت‌هایی جدید در ذهن‌شان خلق کنند و با آنان همذات ‌پنداری نمایند.

منبع مقاله:

سیزده بدر

سیزده بدر

روز طبیعت (سیزده بدر) سنت ایرانیان باستان به مناسبت پیروزی ایزد باران بر دیو خشکسالی اَپوش می‌باشد، سیزدهم روز از ماه فروردین، تیر یا تِشتَر نام دارد. ایزد تیر یا تشترکه در اوستا، یَشتی هم به نام آن وجود دارد ایزد باران است و در باور پیشینیان پیش از آشو زرتشت برای این که ایزد باران در سال جدید پیروز شود و دیو خشکسالی نابود شود باید مردمان در نیایش روز تیر ایزد از این ایزد یاد کنند و از او در خواست باریدن باران کنند.

منبع مقاله:

روز جهانی آب

روز جهانی آب

روز بيست و دوم مارس برابر یا دوم فروردين در راستای آگاه ساختن جهانيان به اهميت روزافزون آب و ايجاد سيستم‌‏های جهانی و توسعه منابع آب، به عنوان روز جهانی آب تعیین شده است.

منبع مقاله:

سلامت گوشت مرغ

سلامت گوشت مرغ

اگر می‌خواهید از سلامت گوشت مرغ آگاه شوید و گوشت سالم مرغ را از گوشت فاسد تشخیص دهید به هوش باشید: پوست مرغ بسته‌بندی شده تازه، باید درخشنده، مرطوب، یکدست، صاف، بدون تورم و خون مردگی باشد.

منبع مقاله:

رفلاکس نوزادان

رفلاکس نوزادان

بازگشت غذا از معده به مری و سپس به دهان را رفلاکس می‌گویند. رفلاکس گاهی در بزرگترها دیده می‌شود و در نوزادان هم اکثرا اتفاق می‌افتد، با این تفاوت که چون نوزادان تنها غذایی که می‌خورند شیر مادر یا شیرخشک است در نتیجه بازگشت شیر از معده به دهان نوزادان را رفلاکس نوزادی می‌گویند.

منبع مقاله: رفلاکس نوزادان

فست ‌فود و سلامتی

فست ‌فود و سلامتی

با توجه به هشدارهای جامعه پزشکی در مورد مصرف زیاد فست‌ فود، علاقه به خوردن فست فود و غذاهای آماده را نمی‌توان سرکوب کرد اما می‌توان فست فود خانگی را جایگزین فست فودهای خیابانی کرد. توجه داشته باشید که امروزه با خرید تجهیزات کارکرده طبخ فست فود و اجاره مکانی مناسب، می‌شود کسب و کار ساندویچی راه انداخت از این رو هر فست فودی برای خوردن غذا مناسب نیست. بهترین راهکار، خوردن فست فودهای خانگی است.

منبع مقاله: فست ‌فود و سلامتی

تلویزیون و کودک

تلویزیون و کودک

اگر برنامه‌ای برای بچه‌ها نداشته باشیم بچه‌ها پای تلویزیون روز را شب می‌کنند. تلویزیون جزئی از زندگی روزمره کودکان و بزرگسالان شده است. آزادی بیش از اندازه به بچه‌ها در زمینه تلویزیون دیدن، مشکلاتی را پدید می‌آورد؛ اما وقتی به طور صحیح و سازنده از آن استفاده شود، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر بیننده‌های کوچک داشته باشد.

منبع مقاله:

 1 2 3 4 5  ...  

MAZEROON FOAM