اهمیت بسته بندی در توسعه صادرات غیرنفتی

اهمیت بسته بندی در توسعه صادرات غیرنفتی

اهمیت بسته بندی در توسعه صادرات غیرنفتیآمارها گواه این است که در ازای افزایش ۱۰ درصدی هزینه ی بسته بندی معادل حدودی ۹۰ درصد ارزش افزوده ایجاد می گردد.

طبق گزارشات رسیده، اغلب کالاهای صادراتی ایرانی به علت ضعف در بسته بندی توانایی این را نداشته اند که پا به عرصه صادرات گذاشته و در بازارهای دور تاثیرگذار باشند.

در این راستا با تغییر در ساختار و طراحی و شیوه تولید بسته بندی هر کالا می شود برای آن ارزش افزوده ای بالاتری ایجاد کرد. بسته بندی خوب می تواند عمر حضور کالا را در بازار بیشتر کند و از این راه توسعه صادرات کالا را به ارمغان آورد.

در ایران هنوز تشکل مستقل و قدرتمندی برای این صنعت به وجود نیامده است و شاید این مساله یکی از علت های کاهش سرعت توسعه ای و ارتقا رتبه این صنعت است.

صنعت بسته بندی ایران این پتانسیل را دارد که با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی اتفاق های صادراتی خوبی برای کشور رقم بزند اما متاسفانه تاکنون بصورت بنیادی به آن توجه نشده است.

نظر به اهمیت صنعت بسته بندی و ارتقای کیفیت محصولات تحت بسته بندی و بهتر شدن وضعیت صادرات محصولات، گروه صنعتی مازرون فوم با تولید انواع دیس های یکبار مصرف فومی، ظروف فرآورده های پروتئینی و دیس های فومی با قابلیت جذب خونابه، در اندازه و ابعاد مختلف، گام موثری در صنعت بسته بندی کشور برداشته است که می تواند باعث بهبود وضعیت صادرات کالاهای بسته بندی کشور شود.

دیدگاه خود را برای ما بنویسید

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.

MAZEROON FOAM