ظروف یکبارمصرف غیراستاندارد مرگ آفرین می شود

ظروف یکبارمصرف غیراستاندارد مرگ آفرین می شود

ظروف یکبارمصرف غیراستاندارد مرگ آفرین می شود


نذری‌های ماه محرم باید در ظروف یکبار مصرف فومی پخش شوند؛ چرا که ظروف یکبار مصرف عادی هم می‌تواند سرطان‌زا باشد و هم در شرایط خاصی سم‌ تولید می‌کند و با غذای شما می‌آمیزد

از چند روز قبل از شروع ماه محرم داربست هیات‌ها و تکیه‌ها علم می‌شود و بعد هم میزی و استکان‌های چای داغ که دست مردم داده می‌شود. روزهای دیگر هم برای غذاهای نذری در ظروف یک‌بار مصرف چنان صف و سر و دست بشکنی به راه می‌افتد که آنچه از یاد می‌رود نذری بودن غذا و سرطان‌زایی ظرف‌های یک‌بار مصرف است.
چند سالی است که متخصصان محیط زیست، تغذیه و بهداشت از سرطان‌زا بودن ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف حرف می‌زنند اما این رویه غلط اما آسان پخش نذری گویا قرار نیست برچیده شود.

البته این فقط شامل غذای نذری و چای نیست بلکه ظروف یکبار مصرف در رستوران‌ها، هتل‌ها، دانشگاه‌ها و ... هم پرطرفدار هستند. در حالی که چند سالی است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استفاده از ظروف یکبارمصرف شیشه ایی را برای مصرف مواد غذایی داغ، چرب و مواد غذایی اسیدی ممنوع کرده چون موجب آزاد شدن مواد شیمیایی و حل شدن مواد این ظروف در مواد غذایی می‌شود.

در همین حال دکتر حسن امامی‌ رضوی، معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تایید وزارت بهداشت روی ظروف یکبارمصرف فومی خبر می‌دهد و اینکه این وزارتخانه از تولید و عرضه این ظروف حمایت می‌کند. ظروف یک‌بارمصرف فومی استاندارد، عیوب و مضرات ظروف یک‌بارمصرف عادی را ندارند. به گفته امامی رضوی، این ظروف برای سلامت مضر نیست و عوارض آلرژیک و سرطان‌زایی ندارد و می‌تواند جایگزین خوبی برای ظروف فعلی باشد.

گروه صنعتی مازرون فوم یکی از واحدهای صنعتی کشور می باشد که با تولید انواع ظروف یکبار مصرف فومی از قبیل ظروف تک پرسی و دو پرسی و ظروف دیپلمات و انواع دیس های یکبار مصرف که لازم به ذکر است کلیه این محصولات دارای پروانه ساخت از اداره بهداشت می باشد، همواره در پی تلاش برای ارتقای کیفیت سطح سلامت جامعه و افراد می باشد.

دیدگاه خود را برای ما بنویسید

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.

MAZEROON FOAM