ورود محصولات گروه صنعتی مازرون فوم به بازار های روسیه

ورود محصولات گروه صنعتی مازرون فوم به بازار های روسیه

ورود محصولات گروه صنعتی مازرون فوم به بازار های روسیه


انجام صادرات و فروش کالا در بازارروسیه همانند سایر کشور ها از ظرائف و حساسیتهاي خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آنها ممکن است سرمایه گذاري هاي انسانی و مالی را در این خصوص به هدر دهد. صادرات مانند هر کار تجاري دیگر نیازمند آینده نگري، برنامه ریزي، آشنایی با روشهاي علمی، تحرك لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است. در ذیل برخی اقدامات صورت گرفته جهت ورود به بازار روسیه شرح داده شده است:

بازاریابی:


بازاریابی یعنی شناخت بازارهاي خارجی و راههاي نفوذ به آن که دستیابی به این شناخت از طریق مذاکره با خریداران، استفاده از اطلاعات و آمارهاي رسمی، شرکت در نمایشگاههاي بین المللی، تماس با رایزن هاي بازرگانی در سفارتخانه ها و اتاق هاي بازرگانی و همچنین استعلام از موسسات بین المللی و مراکزي که در این مورد خدمات ارائه می دهند , و به خصوص حضور میدانی امکانپذیر است. همچنین شناسائی کالاهاي رقیب و کیفیت وقیمت آنها در بازار موردنظر و استفاده از روشهاي تبلیغاتی براي معرفی کالا نقش مهمی در موفقیت یک صادرکننده دارند. بازاریابی در روسیه بدون حضور میدانی چالش های خاصی به همراه داشت که از جمله عواملی مانند تفاوت های زبانی، رقابت با تولیدکنندگان قدرتمند روسی، سهم بالای ترکیه در بازار ظروف یکبار مصرف روسیه و... می باشد.

                        


تعیین قیمت متناسب:

 

متغیرهای متعددی برای تعیین متناسب قیمت وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها سهمی از بازار روسیه بدست می آید. ضروری است دقت بیشتری در قیمت گذاری شرایط امروز بازار انجام گیرد و فاکتورهایی مانند تخفیف های تعرفه ای، حمل ارزان و غیره با پیگیری های بیشتری صورت گیرد تا تعدیل هزینه ها بتواند قیمت محصولات را برای صادرات ممکن سازد.

               


عقد قرارداد حمل و بیمه:


با توجه به تحقیقات صورت گرفته و بررسی صرفه اقتصادی ، مدت زمان حمل، امنیت، بندر مقصد، نتیجتا حمل دریایی به عنوان مناسب ترین حمل انتخاب گشت و در میان متصدیان حمل دریایی در ایران شرکت دریای خزر و از میان کارگزاران مختلف آن آقای پوردست به عنوان مناسبترین گزینه درنظر گرفته شد.

دریافت مجوزها و گواهی های لازم برای ورود به کشور روسیه:


رخی از کشورهای مشترک المنافع از جمله بلاروس، قزاقستان و روسیه در راستای ایجاد مناطق آزاد تجاری و کنترل کالاهای ورودی به کشورشان، ضمن تدوین استانداردهای ملی و منطقه ای خود، استانداردهای کشور روسیه را به عنوان مرجع پذیرفته اند. برای ورود کالاها به بازارهای روسیه فدراتیو و برخی کشورهای مشترک المنافع از جمله قزاقستان، بلاروس، روسیه و ترخیص کالا از گمرک کشورهای فوق نیاز به دریافت گواهینامه انطباق کالا از اداره استاندارد روسیه فدراتیو می باشد. این گواهی نامه ها که قبلا با نام گست آر gost-r صادر می گردید اکنون با تغییر سیستم قدیمی استاندارد روسیه فدراتیو از گست آر به سیستم سرتیفیکات انطباق کالا تغییر پیدا کرده که شامل انواع مختلفی بوده و بر حسب نوع کالا و نیازمندی به انواع مختلفی طبقه بندی می شود.

حقوق گمرکی و تعرفه:


سرویس گمرک فدرال وابسته به وزارت توسعه اقتصادی و تجارت، بر اساس قوانین فدرال، موافقتنامه های بین المللی، تصویبنامه های وزارت توسعه اقتصادی و تجارت، وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه فعالیت می کند. سرویس گمرک فدرال روسیه از طریق ادارات هفت گانه گمرک در مناطق مسکو، سنت پترزبورگ، نیژنی نووگراد، روستف، یکاترینبورگ، نووسیبیرسک و ولادی وستک و دفاتر نمایندگی خود در کشورهای آلمان، فنلاند، بلژیک، قزاقستان، بلاروس، اوکراین و قرقیزستان فعالیت می کند. گمرک آستاراخان که بخش بزرگ کالاهای مبادلاتی میان ایران و روسیه را ترخیص می کند زیر نظر اداره گمرک روستف است.
دیدگاه خود را برای ما بنویسید

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.

MAZEROON FOAM