مشکلی که نفس صادرات ایران را گرفته است

ضعف بسته‌بندی و عدم شناخت از بازارهای خارجینماینده مردم قزوین، آبیک و البرز و دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: ضعف در صنعت بسته بندی و نداشتن شناخت از بازارهای خارجی، موانع جدی در حوزه صادرات کالاهای داخلی به خارج به شمار می رود.

طبق گزارشات رسیده، سیده حمیده زرآبادی در آئین معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین، افزود: با وجود پیشینه تاریخی کشور در حوزه تجارت، به دلیل عقب ماندگی در حوزه بسته بندی و ضعف در بازاریابی در کنار سایر مشکلات پیش روی صادرات نتوانسته ایم از ظرفیت های این حوزه برای تقویت تولید و اقتصاد کشور به خوبی بهره ببریم.

وی، هزینه های بالای تولید را نیز به عنوان دیگر مانع پیش روی صادرات کالاهای داخلی برشمرد و گفت: در حوزه سیاست و قانون گذاری، مجلس برای رفع قوانین و مقررات زائد و مزاحم در حوزه صادرات تلاش های فراوانی می کند.

زرآبادی با بیان اینکه محصولات تولیدی داخل قابل رقابت با کالاهای مشابه در بازارهای جهانی نیستند، ادامه داد: این موضوع ناشی از کم توجهی به مقوله کیفیت و شناخت کم از بازارهای خارحی است.

وی، شناخت و ارزیابی بازارهای خارجی توسط تولید کنندگان و صادر کنندگان داخلی را ضروری دانست و در پایان گفت: بدون توجه به این موضوع نمی توان شاهد حضور و ماندگار کالای ایرانی در بازارهای جهانی باشیم.

با توجه به این مطلب گروه صنعتی مازرون فوم یکی از واحدهای تولید کننده برتر کشور در حوزه بسته بندی مواد غذایی است با تولید انواع ظروف یکبار مصرف اعم از ظروف غذا(تک پرسی و دو پرسی و دیپلمات) و همچنین انواع دیس یکبار مصرف (معمولی و جاذب خونابه) در اندازه و ابعاد مختلف و با کیفیت بالا و طراحی شکیل و مناسب که تمامی این محصولات دارای گواهی ساخت و پروانه بهره برداری محصول از سازمان بهداشت و غذا و دارو می باشند، می تواند کمک حال بسیار خوبی برای صنعت بسته بندی در حوزه صادرات محصول برای کشور باشد.

دیس یکبار مصرف          ظروف ديپلمات
تاریخ درج:10 اسفند 1396